II Wielki Chrzanowski Dzień Kobiet – organizacja eventu

II Wielki Chrzanowski Dzień Kobiet dostarczył nam wcale nie mniej emocji co pierwszy. Tym bardziej, że złapawszy bakcyla organizacyjnego chciałyśmy zrobić imprezę lepiej, ciekawiej, jeszcze bardziej na bogato. Miał być temat przewodni i jeszcze więcej przemyconych ważnych idei. Przez rozrywkę do serc i umysłów ludzi. Ambitnie 🙂

Motyw przewodni - będzie jeszcze bardziej spójnie!

Fotograficznie udało nam się utrwalić głównie szaleństwo przygotowań z dnia imprezy, ale tak naprawdę na najwyższych obrotach byłyśmy około 1,5 miesiąca. W II Wielki Chrzanowski Dzień Kobiet udało nam się zaangażować ponad 50 partnerów, co jest dla nas pięknym dowodem na to, że na ziemii chrzanowskiej mamy wspaniałych przedsiębiorców i niesamowitych, pełnych pasji ludzi, którzy chcą tworzyć razem coś wyjątkowego. Fizycznie tych kilkudziesięciu partnerów plus modelki oraz wolontariusze daje nam około 100 osób, które na różne sposoby przyczyniły się do sukcesu naszej imprezy. Tym razem również stworzyłyśmy kilka wspaniałych stref rozrywki – smaku, dziecka, upcyklingu, zdrowia i urody, relaksu, oraz fotobudki. W tym degustacje, porady ekspertów, badania, pokazy, warsztaty oraz liczne konkursy. Myśl przewodnia – upcykling. W tym duchu stworzyłyśmy dekoracje, zaprosiłyśmy odpowiednich partnerów m.in. pierwszy w Polsce showroom UPcyclingu! a także pasjonatów, którzy prowadzili wasztaty upcyklingowe.

II Wielki Chrzanowski Dzień Kobiet - jeszcze większa impreza, jeszcze większe wyzwanie.

Organizowanie takiego wielkiego przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie, ale i niezwykła przyjemność. Obie mamy artystyczne dusze więc przygotowania związane z częścią artystyczną sprawiły nam najwięcej radości. Począwszy od koncepcji pokazów mody wraz z tworzeniem planu wypożyczenia ubrań i dodatków od Krakowskich Szkół Artystycznych oraz projektantów i firm modowych, projektowaniem wybiegu, wybieraniem muzyki i zapraszaniem modelek do współpracy, poprzez wymyślanie scenariusza show tanecznego. Nasz pomysł zdobył serce utalentowanej tancerki Gabrysi Warzechy z PowerStudio i ewoluował w koncepcję współpracy i piękną cheoreografię zatańczoną przez uczniów jej szkoły. Całą techniczną i merytoryczną pomoc w stworzeniu niesamowitego klimatu poprzez grę świateł, dźwięku i show ogniowego uzyskałyśmy dzięki nieocenionej współpracy z Damianem Przystałem oraz Bartkiem Polakiem. Dziesiątki modelek, wizażystek, fryzjerek, tancerzy i innych osób, które pomagały ułożyć nasz misterny plan w całość. A wszystko po to, żeby podarować Wam niezapomniany wieczór w Miejskiej Bibliotece Publicznej, jakiego jeszcze Chrzanów nie widział. Dodatkowo specjalnie na cześć imprezy powstała sesja zdjęciowa, której wywołane efekty były dekoracją Pokazu Mody. Nie tylko nawiązywały do mody upcyklingowej ale również dyskretnie promowały naszą ziemię chrzanowską.

Impreza wyszła rozmiarem z rozmachem poza mury Biblioteki.

Przy I edycji Biblioteka pękała w szwach, przy II wyszłyśmy z imprezą nawet na zewnątrz. Wielkie show i niesamowita frajda z organizacji! 

Tak wyglądał skrócony program imprezy:
14.30 – 15.00 Słodkie powitanie (Hol Parter)
15.00 – 17.30 Strefa zdrowia i urody zaprasza na porady stylistki, badania włosa, masaż pielęgnacyjny, pomiary tkanki tłuszczowej, dermokonsultacje, spotkanie z dietetykiem tradycyjnym oraz medycyny chińskiej, testowanie kosmetyków eko (I piętro, sala konferencyjna), oraz warsztaty bliskości rodzicielstwa.
15.00 – 17.30 Strefa upcyklingu i nowego designu zaprasza na stoiska wystawiennicze z elementami wystroju wnętrz, akcesoriów użytkowych i modowych, a także warsztaty upcyklingu (I piętro, Hol)
15.00 – 17.30 Strefa Smaku zaprasza na degustacje przygotowane przez lokalnych kucharzy, cukierników oraz baristę (Klub Literacki)
15.00 – 17.30 Strefa dziecka zaprasza na animacje, zabawy i warsztaty dla dzieci (Oddział dla Dzieci)
17.30 – 18.00 Pokaz mody – upcyklingowy show Krakowskich Szkół Artystycznych, a także pokaz dodatków hand-made i ecoakcesoriów dla młodych mam (Hol Parter).
18.00 – 19.00 Niezwykłe show artystyczne (Hol Parter).
19.00 – 19.30 Zakończenie z niespodziankami (Hol Parter)

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE: 
– Biblioteka poleca kobiecą lekturę
– Fotobudka V.I.P (Czytelnia Naukowa)

W rzeczywistości żadne słowa nie oddadzą tego co tam się działo 🙂 Mogą spróbować zdjęcia, filmy i wspomnienia uczestników.